Get Adobe Flash player
ورود کاربران
آیا می دانید؟
حریم مصوب: 14800 هکتار
حریم پیشنهادی: 12000 هکتار
محدوده شهر: 1852 هکتار
محدوده شهرک: 330 هکتار
محدوده پیشنهادی: 99 هکتار
محدوده خدماتی(محدوده قانونی):محدوده پیشنهادی+ محدوده شهر + محدوده شهرک=2281 هکتار
ثروت نه تنها آن چیزی است که دارید بلکه آن چیزی است که هستید. دنیس ویتلی
شـهــــر فرهنگی و هنری باور ها و اعتقادات

*گهواره ای که بچه در درون آن نیست نباید تکان بدهی یا بقول روستاییان بادش بدهی ، اگر چنین کنی یا بچه مریض می شود یا از دنیا خواهد رفت .

*اگر کسی لباس پاره اش را در تنش ، بدون اینکه آنرا بیرون بیاورد ، وصله و پینه بزند ، دچار فقر و تنگدستی وبیچارگی خواهد شد.

*اگر در حین نگاه کردن به آسمان ستاره ای خاموش شود ، می گویند کسی از دنیا رفت و عمرش پایان یافت .

*معتقدند که اگر پس از اتمام جارو زدن ، جارو را سروته بگذاری صاحب آن خانه خواهد مرد .

*اگر بدور آدمی که نشسته دور بزنی ، او از دنیا می رود .

*هرگاه کسی از خانواده ای بخواهد به مسافرت راه دور عزیمت کند ، بدنبالش کاسه ای آب می ریزند تا هم در سفر سلامت باشد و هم سریع از سفر برگردد .

*اگر دهان قیچی را باز کنی ، یعنی عمداً دهان قیچی را باز کنی ، در آن خانه جنجال و دعوا راه می افتد .

*اگر کودکی هنگام تولد مشتش باز باشد آدم پر روزی و صاحب رزقی است و اگر مشتش بسته باشد ، دارای رزق و روزی کمی است و خودش نیز آدم خسیس و گرفته ای خواهد شد .

*گره زدن سبزه در روز 13 عید نوروز جهت باز شدن درهای بخت دختران و پسران جوان سنت و باوری است که منحصر به  دولت آباد و زاوه و تربت و خراسان نیست ، بلکه سنتی است ملی در سراسر کشور عزیزمان ایران ، که البته در دیار ما هنوز هم مردم کاملاً و عمیقاً به این سنت معتقدند .

*معتقدند مرده را نباید شب چهارشنبه در خاک گذاشت که اگر چنین کنند  ، در خاک آن مرده ستاره می افتد وهمراه خود یک نفر دیگر را هم می برد و در نتیجه یکی دیگر از بستگان آن مرده از دنیا خواهد رفت .


آخرين بروز رساني (شنبه ، 5 شهریور 1390 ، 09:47)

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

?> Deprecated: Non-static method JFactory::getDBO() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /volume1/web/thcity/libraries/joomla/session/storage/database.php on line 84 Deprecated: Non-static method JTable::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /volume1/web/thcity/libraries/joomla/session/storage/database.php on line 89 Deprecated: Non-static method JFactory::getDBO() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /volume1/web/thcity/libraries/joomla/database/table.php on line 112