Get Adobe Flash player
ورود کاربران
آیا می دانید؟
حریم مصوب: 14800 هکتار
حریم پیشنهادی: 12000 هکتار
محدوده شهر: 1852 هکتار
محدوده شهرک: 330 هکتار
محدوده پیشنهادی: 99 هکتار
محدوده خدماتی(محدوده قانونی):محدوده پیشنهادی+ محدوده شهر + محدوده شهرک=2281 هکتار
شهرونداني که فقط خودشان را مي بينند شهر را به خانه خودشان مي آورند و شهرونداني که شهرشان را مي بينند،سرنوشت خانه را به سرنوشت شهر گره مي زنند.
اطلاع رسانی اخبار طرح ابتکاری مجتمع بانوان ، مورد توجه سرمایه گذاران

banovanامروزه بحث عدالت در تخصیص بودجه و تمرکز نیروی فکری و انسانی یکی ازمسایل  اساسی در مباحث مدیریت شهری است . بعبارتی همانگونه که سعی می شود خدمات عمران ، فضای سبز ، زیباسازی و ... بصورت عادلانه در تمام نقاط شهر اجرا شود ، مساله پراکندگی و فراوانی جمعیت نیز باید مورد توجه قرار گیرد .

با این رویکرد می توان گفت به تناسب جمعیت بانوان که نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند ، در تخصیص بودجه و اجرای طرح های رفاهی - تفریحی و خدماتی ، تا کنون توجه چندانی به نیازهای بانوان نشده است . اما خوشبختانه  چندی است که بحث احداث پارک بانوان و نیز مجتمع ویژه بانوان در شورای شهر و شهرداری مطرح شده است . برای آگاهی از چند و چون این مساله پای صحبت دونفر از مدیران و دست اندرکاران مدیریت شهری نشستیم :
شهردار تربت حیدریه :
امنیت و فراگیر بودن خدمات ویژ گی اصلی مجتمع بانوان
دکتر شورابی شهردار تربت حیدریه پیرامون این پروژه گفت : مجتمع ویژه بانوان  که  صرفا اختصاص به بانوان دارد ، در شهرک ولی عصر(عج) از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث خواهد شد . وی افزود :جای شکر دارد که در شورای اسلامی شهر تربت حیدریه حضور دو بانوی فعال را داریم که پی گیر مسائل بانوان هستند و این موضوع ما را بر آن داشت تا توجه ویژه ای به مسائل بانوان داشته باشیم که ضمن احداث پارک بانوان در پارک پیشکوه ، مجتمع بانوان نیز در شهرک ولی عصر(عج) جهت بانوان احداث خواهد شد تا بانوان محترم نتنها شهر تربت حیدریه بلکه تمامی شهرهای استان و کشور بتوانند تمامی نیازهای ویژه خود را در محیطی آرام و امن تامین نمایند . همچنین سعی گردیده است در طراحی این مجتمع فضاهای ورزشی  ، تفریحی ، مرکز خرید ، رستوران ، کافی شاپ و هر آنچه که بانوان نیازدارند ، در محیطی امن تامین گردد .
به جهت رفاه حال کامل بانوان برنامه ریزی شده تا با راه اندازی تاکسی بانوان ، نسبت به انتقال بانوان از درب منزل تا مجتمع اقدام گردد و در مجتمع ، پارکینگ ، محل نگهداری تخصصی کودکان (فضای بازی کودکان با مربی ) پیش بینی شده است تا بانوان چند ساعتی که به این محیط مراجعه می کنند ، با خیال آسوده نیازهای خود را برطرف کنند
عضو شورای شهر تربت حیدریه : سلامت جامعه در گرو سلامت زنان است
در ادامه این نشست خانم مهسا رمضانپور عضو شورای اسلامی شهر تربت حیدریه گفت:به منظور توانمند سازی و ارتقاء قابلیتهای بانوان و زمینه سازی برای مشارکت اجتماعی آنان و از آنجایی که بحث اوقات فراغت و تفریح نیاز اساسی برای بانوان شهرستان تربت حیدریه می باشد ، احداث یک مجتمع فرهنگی ، ورزشی – تفریحی ، تحت عنوان سرای بانوان یا شهر بانو و یا ... گامی مثبت در جهت رفع گوشه ای از نیازهای این گروه اجتماعی می باشد . وقتی می گوئیم سلامت جامعه در گرو سلامت زنان است یعنی بر اهمیت نقش زنان در جامعه صحه گذاشته ایم . احداث محیطی امن با امکاناتی از قبیل سالن ورزشی ، کتابخانه ، خانه کودک  و... تنها با حضور بانوان و به عبارتی ورود آقایان مطلقا ممنوع ، هدف این برنامه می باشد .
با توجه به توپوگرافی شهر تربت حیدریه که از همه لحاظ نمی توان مکانی را که پوشش و امنیت کامل را داشته باشد فراهم کرد لذا پیش بینی شد که تمامی خدمات مورد نیاز بانوان در یک مکان محصور و مسقف تدارک و متمرکز باشد . این پروژه در کنار پارک بانوان می تواند پاسخ گوی نیازهای نیمی از جمعیت جامعه یعنی زنان باشد .


 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

?> Deprecated: Non-static method JFactory::getDBO() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /volume1/web/thcity/libraries/joomla/session/storage/database.php on line 84 Deprecated: Non-static method JTable::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /volume1/web/thcity/libraries/joomla/session/storage/database.php on line 89 Deprecated: Non-static method JFactory::getDBO() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /volume1/web/thcity/libraries/joomla/database/table.php on line 112